Targi TOOLEX, jako jedne z nielicznych wydarzeń branżowych, które odbyły się zgodnie z planem, w dniach 29 września – 1 października 2020r. Pomimo niesprzyjających warunków, w Expo Silesia zaprezentowały się firmy zajmujące się produkcją lub dystrybucją maszyn do obróbki czy narzędzi skrawających. Nie zabrakło prezentacji systemów pomiarowych i akcesoriów wspomagających pomiary oraz oprogramowania dla branży inżynierskiej. Wielu wystawców zaprezentowało urządzenia i rozwiązania technologiczne, których głównym celem jest skuteczne usprawnienie produkcji i obniżenie jej kosztów. Zakres branżowy uzupełniała oferta olejów i smarów stosowanych w przemyśle oraz chłodziwa wykorzystywane w procesach obróbki metali.

 

Branża targowa ma teraz przed sobą wiele wyzwań, ale nadal kluczową wartością Targów dla przedsiębiorstw jest możliwość nawiązania nowych kontaktów, podtrzymanie dotychczasowych relacji oraz prezentacja nowoczesnych rozwiązań i usług. Tegoroczna edycja targów odbywa się pod hasłem „TOOLEX- wspólnie napędzamy gospodarkę”. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że każde wydarzenie przemysłowe w Expo Silesia, organizowane nawet w mniejszej niż dotychczas skali, będzie krokiem milowym w ożywieniu gospodarki. Targi są najlepszym narzędziem do walki z recesją, dzięki możliwości odbudowania bezpośrednich relacji biznesowych.

 

Dziękujemy wszystkim Wystawcom oraz Zwiedzającym, którzy w tych trudnych czasach byli razem z nami! Już dziś planujemy kolejną edycję TOOLEX, która odbędzie się w dniach 28-30 września 2021 r. Zespół Expo Silesia robi wszystko, aby kolejny sezon targowy był udany i przyczynił się do sukcesu biznesowego wielu firm w tych trudnych dla wszystkich czasach. Jesteśmy w stałym kontakcie z wystawcami oraz potencjalnymi wystawcami, uzgadniamy warunki współpracy z partnerami oraz opracowujemy program wydarzeń towarzyszących i działań promocyjnych. Jednocześnie dbamy o wprowadzenie zasad bezpieczeństwa, aby nasz obiekt i wydarzenia, które się w nim odbywają, były w pełni bezpieczne dla ich uczestników. Zdajemy sobie sprawę, że pandemia pokrzyżowała plany rozwoju wielu firmom. Udział w targach TOOLEX zawsze był i będzie dla nich jednak kluczowym elementem realizacji planów sprzedażowych. Dlatego też jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby kolejna edycja Targów TOOLEX stworzyła im szansę na nawiązanie nowych kontaktów i powrót do stabilności finansowej.